Aster Menu

ISO 27001: meer dan een certificaat, Aster bewijst dat informatiebeveiliging leeft in de praktijk

14-11-2025

We zijn er trots op: Aster heeft opnieuw het ISO 27001-certificaat behaald. Maar wat deze hercertificering écht bijzonder maakt, is niet het certificaat zelf, het is de manier waarop informatiebeveiliging bij ons verweven is in alles wat we doen.

Waar veel organisaties hun ISO-certificering beperken tot een enkel proces, hebben wij bewust gekozen voor een brede scope: onze héle organisatie valt onder de normering. Dat betekent dat klanten er écht iets aan hebben. Want een certificering zegt pas iets als die in de praktijk verschil maakt.

Van papier naar praktijk

Zeven jaar geleden begonnen we met de implementatie van ISO 27001. Toen nog vooral een theoretisch traject, een verzameling procedures en documenten die weinig te maken hadden met de dagelijkse praktijk. Inmiddels zijn we uitgegroeid tot een organisatie waarin informatiebeveiliging écht leeft.

Stap voor stap hebben we ISO vertaald van papier naar praktijk. We hebben het niet alleen geïmplementeerd, maar geïntegreerd. Vandaag de dag is informatiebeveiliging onderdeel van ons DNA. Medewerkers op alle niveaus weten wat het betekent en waarom het belangrijk is. De auditor van TÜV NORD Nederland benadrukte het zelf: bij Aster is ISO geen vinkje, maar een manier van werken.

Wat ISO 27001 echt betekent

De ISO 27001-norm richt zich op risicobeheersing: het structureel identificeren, beoordelen en beheersen van risico’s rondom informatiebeveiliging. Veel organisaties zien het behalen van het certificaat als doel op zich. Wij niet. Voor ons is ISO een middel om continu beter, veiliger en betrouwbaarder te worden, voor onszelf én voor onze klanten.

Het mooie van dit traject is dat het effect verder reikt dan alleen interne processen. Door risico’s beter te beheersen, versterken we onze dienstverlening en vergroten we het vertrouwen van onze klanten.

Een brede scope: van links tot rechts, van boven tot onder

Een belangrijk verschil tussen organisaties die ISO-gecertificeerd zijn, zit in de scope van de certificering. In veel gevallen geldt de certificering slechts voor een afgebakend deel van de organisatie, bijvoorbeeld het financiële proces of een specifiek product.

Bij Aster hebben we een andere keuze gemaakt. Wij hebben alle processen binnen ons bedrijf laten toetsen aan de ISO 27001-norm. Van onze operationele dienstverlening tot interne bedrijfsvoering: alles voldoet aan dezelfde hoge eisen op het gebied van informatiebeveiliging.

Dat maakt onze certificering uniek. Het betekent dat klanten er daadwerkelijk iets aan hebben, omdat de normering niet alleen geldt voor een stukje van onze organisatie, maar voor alles wat we doen. Deze groei en continuïteit zijn mede te danken aan onze kwaliteitscoördinator Tyler van der Zwet, die met toewijding en precisie dit traject heeft geleid. Daarnaast experimenteren we met innovatieve hulpmiddelen, zoals een AI-auditor, die ons tijdens de interne audit hielp om datagedreven inzichten te vertalen naar praktische verbeteringen.

Certificering bureaucratisch?

Sommige mensen denken dat certificeringen organisaties bureaucratisch maken. Wij zien dat anders. Structuur en discipline hoeven geen stroperigheid te betekenen, ze helpen ons juist om afspraken na te komen en kwaliteit te borgen, zonder onze korte lijnen en pragmatische aanpak te verliezen.

Vooruitkijken: ISO 9001 in zicht

Onze focus op continue verbetering stopt niet bij informatiebeveiliging. Dus werken we momenteel aan het behalen van de ISO 9001-certificering voor kwaliteitsmanagement. Daarmee zetten we een volgende stap in het verder professionaliseren van onze organisatie. ISO 27001 helpt ons risico’s beheersen; ISO 9001 helpt ons kwaliteit continu verbeteren. Samen vormen ze een solide fundament voor groei, betrouwbaarheid en klantgerichtheid.

Heeft jouw onderneming behoefte aan coaching bij het behalen van een ISO certificaat? Laat het ons weten!

Voor dit formulier is toestemming voor marketingcookies vereist. Accepteer cookies om het formulier te bekijken. Als u een advertentieblokkering of privacy-extensie gebruikt, kunt u de blokkering tijdelijk uitschakelen.

Bekijk ook:

NIS-2-quality-mark-certificaat-Aster-ICT

Aster behaalt het NIS2 Quality Mark: wel de zekerheid, zonder verplichting 

Sinds oktober 2024 moeten veel organisaties in Europa voldoen aan strengere eisen op het gebied van cybersecurity. Die regels komen…

Lees meer
Hulp op afstand
Vul hier de code in die u van ons krijgt:
U gebruikt een verouderde browser van Internet Explorer die niet meer wordt ondersteund. Voor optimale prestaties raden wij u aan om een nieuwere browser te downloaden. Hiervoor verwijzen wij u door naar:

browsehappy.com sluiten